بنیاد دانایی


کانون هم اندیشی و هم افزایی فارغ التحصیلان مرکز مشاوره دکتر نکوئی و مدارس ماهبد از سال 1375 تاکنون:

این بنیاد از سال 80 به درخواست تعدادی از اعضای مرکز مشاوره جهت کسب آموزش های بیشتر از دکتر نکوئی شکل گرفت . در سال های اولیه ی بنیاد ، جلسات مثنوی خوانی ، حافظ خوانی ، اردو های علمی و تفریحی و ... برنامه ریزی شد ، سپس با افزایش اعضا و تخصصی شدن گروه های 8 گانه ی بنیاد ( پزشکی ، عمران و شهرسازی و ... ) به فعالیت های صنفی پرداخته شد و سپس به راه اندازی استارت آپ و حمایت از آن ها و برگزاری چندین خیریه و ... منجر شد .

برای عضویت در بنیاد دانایی ابتدا وارد سایت شوید سپس فرم زیر را تکمیل کنید.

فرم عضویت در بنیاد دانایی

برای عضویت در بنیاد دانایی ابتدا وارد سایت شوید سپس فرم زیر را تکمیل کنید.

درباره دکترنکوئی و تاریخچه بنیاد دانایی

دکتر مهدی نکوئی متولد 28مرداد1357 است. تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در مدارس دولتی و دوره دبیرستان را در دبیرستان ماندگار البرز سپری کرده است که ارتباطات با دوستان و فضای البرز تاثیر شگرفی در آینده ایشان  داشته است. دکتر نکوئی موفق به کسب رتبه ی 24 در کنکور سراسری سال 1375 شده است همزمان با تحصیل در رشته ی دندان پزشکی  دانشگاه علوم پزشکی تهران اقدام به نوشتن کتاب 24 در 18 سالگی و تاسیس موسسه آزمون 24 نموده اند و تا امروز بیش از 25 سال سابقه ی موسسه داری را در کارنامه کاری خود دارند.

ایشان همزمان با تحصیل در رشته ی دندان پزشکی از سال 1375 و راه اندازی موسسه آزمون 24 که بعد ها به مرکز مشاوره تحصیلی جامع‌نگر دکتر نکوئی تغییر نام داده است،مبانی مشاوره تحصیلی در مقطع متوسطه و کنکور را تغییر اساسی داده اند از این روی از سوی هم صنفان لقب پدر مشاوره تحصیلی به ایشان داده شده است.

بعد از تاسیس دهها آموزشگاه، مدرسه و سازمان ماهبد (مراکز اموزش هماهنگ با دکتر نکوئی ) که شرح مفصل ان در سایت مرکز مشاوره به آدرس: www.drnekouei.com موجود است، از سال 1391 با اصرار دانش آموختگان سال های قبل که اکنون وارد بازار کار شده بودند فعالیتهای مدارس و آموزشگاه های هماهنگ متوقف گردید و فقط فعالیتهای مرکز مشاوره ادامه  پیدا کرده است و در کنار آن بنیاد دانایی (دانش آموختگان فارغ التحصیل از مدارس و آموزشگاه های دکتر نکوئی) راه اندازی شده است که شرح فعالیت های آن در صفحه ی بنیاد دانایی موجود است.

پس از آن تحصیلات آکادمیک دکتر نکوئی در زمینه ی  MBAو DBA در دانشگاه های  IPAG Business Schoolفرانسه آغاز گردید و هم زمان کار ترجمه 12جلد کتاب از بزرگان موفقیت در برنامه کاری قرار گرفت که لیست کتاب ها در بخش ترجمه های دکتر نکوئی موجود است.

با راه اندازی بنیاد دانایی و ترجمه کتاب های کلاسیک موفقیت، نیاز به کار تخصصی در حوزه کسب و کار بود که  باشگاه کسب و کار کایزن با همکاری سازمان مدیریت صنعتی راه اندازی گردید تا دانش آموختگان مراکز ماهبد همچون دکتر نکوئی به بهبود مستمر(کایزن در زبان ژاپنی یعنی بهبود مستمر) خود بپردازند.

همچنین گروه های 8 گانه بنیاد و باشگاه کسب و کار کایزن هر ساله اقدام به برگزاری بازارچه های خیریه با هدف کمک به نیازمندان و تمرین کار تیمی و فروش و مارکتینگ می نمودند که توضیحات آن در بخش خیریه ها موجود است.

با آمدن کرونا متاسفانه  عمده فعالیتهای بنیاد دانایی و باشگاه کسب و کار کایزن متوقف شد و با اصلاح ساختار بنیاد و آماده سازی زیر ساختها  چندین دوره آموزشی (دوره ثروت و ثروت آفرینی،کسب و کار حرفه ای،بوم مدل کسب و کار،تحلیل کتاب ها و فیلم ها و....) در قالب وبینار برگزار گردید و از مهر 1400 دوره ی جدیدی از فعالیتهای بنیادی به شرح زیر انجام می پذیرد:

1_کتاب دوره : ماهانه یکی از کتابهای دکتر نکوئی توسط ایشان آموزش داده می شود و توسط اعضا نقد و بررسی صورت میگیرد جدول زمانی این در نیمه دوم سال 1400 به شرح زیر است:

 

4شنبه/07مهر/1400 ß کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید (اثر: ناپلئون هیل )

4شنبه/05 آبان/1400 ß کتاب اسرار ذهن ثروتمند (اثر: تی.هارو اکر )

4شنبه/03 آذر/1400 ß کتاب ثروتمندترین مرد بابل (اثر: جورج اس.کلاسن )

4شنبه/01 دی/1400 ß کتاب پدر پولدار،پدر بی پول (اثر: رابرت کیوساکی )

 

 

 

2_فیلم دوره : ماهانه یکی از فیلم های منتخب توسط اعضا بنیاد توسط دکتر نکوئی تحلیل می شود و نکات آموزشی و بیزینسی فیلم با اعضا به اشتراک گذاشته می شود. جدول زمانی فیلم ها در نیمه دوم سال به شرح زیر است:

 

4شنبه/21مهر/1400 ß سرآشپز chef (اثر: جان فاورو )

4شنبه/19 آبان/1400 ß توپ پول  moneyball(اثر: بنت میلر )

4شنبه/17 آذر/1400 ß استیو جابز steve jobs (اثر: اسکات رودین )

4شنبه/08 دی/1400 ß مک دونالد founder (اثر: جان لی هنکاک )

 

 

3_وبینارهای آموزشی: با توجه به رسالت اصلی باشگاه کسب و کار کایزن به اعضا بنیاد دانایی که شامل موارد زیر می باشد:  

 

الف: کمک به راه اندازی کسب و کار

ب: کمک به توسعه کسب و کار

ج: کمک به توسعه فردی

 

سلسله وبینار ها با این موضوعات 2 بار در ماه برای اعضا برگزار می شود؛ که وبینار های رایگان ماه مهر به شرح زیر است:

 

4شنبه/14مهر/1400 ß بوم مدل کسب و کار بخش 1

4شنبه/28 مهر/1400 ß بوم مدل کسب و کار بخش 2

 

جدیدترین فعالیت‌های بنیاد دانایی دکتر نکوئی

بازدید از کاروانسرای خانات خیابان مولوی
بازدید از برج آزادی
بازدید از پراک آب و آتش
بازدید گروه پزشکی،دندان،دارو و دام از باغ فردوس و دورهمی اعضای این گروه
بازدید موزه ایران باستان
بازدید موزه هنرهای دوران اسلامی
دورهمی گروه انسانی و بازدید از باغ نگارستان و موزه مفاخر دانشگاه تهران