6هک مغزی ، برای یادگیری سریعتر

یادگیری سریع ، می تواند مزیت های بیشتری در انواع زمینه های زندگی برای شما به ارمغان بیاورد. علم ثابت می کند که شش راه برای یادگیری و حفظ سریعتر چیزی وجود دارد.

بر اساس مطالعه مرکز تحقیقات پیو در مارس 2016 ، تقریباً دو سوم کارگران آمریکایی دوره ای گذرانده اند یا به دنبال آموزش های بیشتر برای پیشرفت شغلی خود بوده اند.  آنها گزارش می دهند که نتایج شامل یک شبکه گسترده حرفه ای ، شغل جدید یا مسیر شغلی متفاوت است.

 یادگیری سریع ، می تواند مزیت های بیشتری در انواع زمینه های زندگی برای شما به ارمغان بیاورد.  علم ثابت می کند که شش راه برای یادگیری و حفظ سریعتر چیزی وجود دارد.

به دیگران آموزش دهید (یا فقط از آنها خودداری کنید)

 بر اساس مطالعه ای که در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس انجام شده است ، اگر مطالب یا وظیفه ای را که به دنبال آن هستید به شخص دیگری آموزش دهید ، می توانید یادگیری خود را تسریع کرده و موارد بیشتری را به خاطر بسپارید.  به گفته جان نستوکو ، محقق فوق دکتری روانشناسی و نویسنده مشترک این مطالعه ، انتظارات ذهنیت شما را تغییر می دهد تا در مقایسه با کسانی که به سادگی گذراندن یک آزمون را یاد می گیرند ، به رویکردهای موثر تری برای یادگیری دست پیدا کنید.

خوابیدن بین دو جلسه یادگیری باعث افزایش ماندگاری می شود.

 نستوکو می نویسد: "وقتی معلمان برای تدریس آماده می شوند ، به دنبال نکات کلیدی و سازماندهی اطلاعات در یک ساختار منسجم هستند."  "نتایج ما نشان می دهد که دانش آموزان هنگام انتظار برای تدریس به این نوع استراتژی های یادگیری موثر روی آورند."

در زمان های کوتاه یاد بگیرید

 

 کارشناسان مرکز موفقیت دانشگاهی ایالت لوئیزیانا ، پیشنهاد می کنند 30-50 دقیقه را به یادگیری مطالب جدید اختصاص دهید.  الن دان ، دستیار فارغ التحصیل استراتژی های یادگیری می نویسد: " برای یادگیری هر چیزی ، زمان کمتر از 30 دقیقه کافی نیست ، اما هر چیزی بیش از 50 دقیقه ، اطلاعات زیادی است که مغز شما می تواند در یک زمان دریافت کند." اما این را هم بدانید پس از اتمام کار و یا قبل از شروع یک جلسه دیگر ، پنج تا 10 دقیقه استراحت کنید.

 نیل استار ، مربی دوره ای در دانشگاه وسترن گاورنز یک دانشگاه غیرانتفاعی آنلاین ، معتقد است که جلسات یادگیری کوتاه و مکرر بسیار بهتر از جلسات طولانی تر و نادر است ، به طوری که با این روش ، دانشجو به طور متوسط ​​در دو سال و نیم مدرک کارشناسی می گیرد.

 تغییر شیوه تمرین یک مهارت حرکتی جدید ، می تواند به شما در تسریع یادگیری کمک کند.

 

 او آمادگی برای جلسات یادگیری خرد و کوتاه را بسیار توصیه می کند

 

با دست یادداشت کنید!

 در حالی که یادداشت برداری روی لپ تاپ از روی کتاب های الکترونیکی سریعتر و البته راحت تر است ، اما استفاده از قلم و کاغذ به شما کمک می کند تا بهتر یاد بگیرید و درک کنید.  محققان دانشگاه پرینستون و UCLA دریافتند که وقتی دانش آموزان با دست یادداشت می کردند ، فعالانه به آنها گوش می دادند و می توانستند مفاهیم مهم را شناسایی کنند.  اما یادداشت برداری( برای روش های صحیح یادداشت برداری اینجا کلیک کنید) روی لپ تاپ منجر به رونویسی می شود.

 پام مولر ، پروفسور و روانشناس دانشگاه پرینستون می نویسد: "در سه مطالعه ، ما متوجه شدیم دانشجویانی که روی لپ تاپ یادداشت می کردند در مورد سوالات مفهومی عملکرد بدتری نسبت به دانشجویانی داشتند که به صورت دستی یادداشت می کردند."  "

از قدرت فاصله گذاری ذهنی استفاده کنید

 در حالی که به نظر غیرعادی می آید ، وقتی تمرین یادگیری توزیع شده یا "فاصله گذاری" را تمرین می کنید ، می توانید سریعتر یاد بگیرید.  بندیکت کری ، نویسنده کتاب «چگونه یاد می گیریم: حقیقت شگفت انگیز درباره زمان ، مکان و چرایی آن» در مصاحبه با نیویورک تایمز می گوید یادگیری مانند آبیاری چمن است.  او می گوید: می توانید هفته ای یکبار چمنزار را 90 دقیقه یا سه بار در هفته به مدت 30 دقیقه آبیاری کنید.  "فاصله بین آبیاری در طول هفته باعث سبزتر شدن چمنزار در طول زمان می شود."

 برای حفظ مطالب ، کری گفت که بهتر است اطلاعات را یک تا دو روز پس از اولین مطالعه آنها مرور کنید.  وی در این مصاحبه گفت: "یک نظریه این است که مغز در طول دوره های کوتاه یادگیری توجه کمتری می کند."  بنابراین تکرار اطلاعات در بازه زمانی طولانی تر - چند روز یا یک هفته بعد ، به جای پی در پی سریع - سیگنال قوی تری به مغز می فرستد که به حفظ اطلاعات نیاز دارد. "

 

چرت مطالعه بزنید

 بر اساس تحقیقات جدید منتشر شده در Psychological Science ، زمان استراحت در حفظ مطالبی که یاد می گیرید مهم است و خوابیدن بین جلسات مطالعه می تواند تا 6 ماه بعد حافظه شما را افزایش دهد.

 در آزمایشی که در فرانسه برگزار شد ، به شرکت کنندگان ترجمه سواحیلی برای 16 کلمه فرانسوی در دو جلسه آموزش داده شد.  شرکت کنندگان در گروه "بیداری" اولین جلسه یادگیری را در صبح و جلسه دوم را عصر همان روز به پایان رساندند ، در حالی که شرکت کنندگان در گروه "خواب" اولین جلسه را در عصر به پایان رساندند ، خوابیدند و سپس جلسه دوم را تکمیل کردند.  جلسه صبح روز بعد  شرکت کنندگان که بین جلسات خوابیده بودند ، به طور متوسط ​​حدود 10 مورد از 16 کلمه را به یاد می آوردند ، در حالی که کسانی که نخوابیده بودند ، تنها حدود 7.5 کلمه را به یاد می آوردند. استفانی مززا ، دانشمند روانشناسی از دانشگاه لیون ، می نویسد: "نتایج ما نشان می دهد که خوابیدن بین جلسات تمرینی به یک مزیت دوگانه منجر می شود و زمان یادگیری مجدد را کاهش می دهد و ماندگاری طولانی مدت بسیار بهتری نسبت به تمرین به تنهایی ایجاد می کند." 

 

تغییر دهید

 بر اساس یک مطالعه جدید در دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز ، هنگام یادگیری یک مهارت حرکتی جدید ، تغییر شیوه تمرین می تواند به شما در تسلط سریعتر کمک کند.  در یک آزمایش ، از شرکت کنندگان خواسته شد تا یک کار مبتنی بر کامپیوتر را یاد بگیرند.  کسانی که از روش یادگیری اصلاح شده در جلسه دوم خود استفاده کردند ، عملکرد بهتری نسبت به افرادی که همان روش را تکرار کردند ، ارائه کردند.

 پابلوا سلنیک ، نویسنده ارشد مطالعه و استاد طب فیزیکی و توانبخشی می نویسد: یافته ها نشان می دهد که تجمیع مجدد - فرایندی که در آن خاطرات موجود به یاد می آیند و با دانش جدید اصلاح می شوند - نقش مهمی در تقویت مهارت های حرکتی دارد.

 او می نویسد: "آنچه ما دریافتیم این است که اگر نسخه کمی اصلاح شده از وظیفه ای را که می خواهید به آن تسلط داشته باشید تمرین کنید ، در واقع بیشتر و البته سریعتر یاد می گیرید . اگر فقط چندین بار پشت سر هم تمرین را دقیقاً انجام دهید. "

نظرات کاربران

برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید و یا در سایت ثبت‌نام کنید.