فعالیت های کلیدی The Key Activities

"جزء سازنده فعالیت‌های کلیدی، مهم‌ترین کارهای موردنیاز برای عملکرد صحیح مدل کسب و کار را تشریح می‌کند."

برای ارتباط با مشتری باید چه فعالیت های کلیدی‌ای را در نظر بگیریم ؟

فعالیت‌های کلیدی در واقع مهمترین بخش در بوم مدل کسب و کار شما هستند. شما می‌بایست تمام این فعالیت‌ها را شناسایی کرده و در کسب و کار خود به کار ببندید. باید تمام فعالیت‌هایی که موجب رشد و توسعه کسب و کار شما می‌شود را لیست کنید و برند خود را به بهترین شکل، سازماندهی کنید.در واقع هر آنچه که به برند شما هویت بخشد، در دسته فعالیت‌های کلیدی قرار می‌گیرد.

مهمترین فعالیت‌هایی هستند که شرکت باید انجام دهد تا مدل کسب و کارش کار کند و بتواند ارزش پیشنهادی که به مشتریان وعده داده است، تحقق بخشد و شما می‌توانید با شناسایی این فعالیت‌ها، اقداماتی که در جهت رشد و توسعه کسب و کارتان است، اولویت‌بندی کنید.

همانند منابع کلیدی این فعالیت‌ها هم انجام می‌شوند تا ارزشی خلق کنند، دسترسی به بازار را فراهم کنند، ارتباطات با مشتری را فراهم کنند و جریان درآمدی حاصل کنند.

از این رو فعالیت‌هایی که موجب ارتقا عملکرد سازمان و رشد و توسعه آن می‌شود باید کاملاً حساب شده باشد تا بتوانید سازمانی خلاق با محصولی نوآورانه داشته باشید. چنانچه مسیر صحیح را پیش گرفته باشید، رضایت‌مندی و وفاداری مشتریان را به همراه خواهید داشت و رشد مناسبی در همه زمینه‌های کسب و کار خود در انتظار شماست.

فعالیت‌های کلیدی متناسب با کسب و کار تغییر می‌کند و می‌توان به صورت زیر آن‌ها دسته‌بندی کرد:

  • تولید: این فعالیت‌ها معمولاً در قالب طراحی، تولید و تحویل محصولات در تعداد بسیار بالا و یا کیفیت بالا انجام می‌شود. این دسته‌بندی فعالیت‌ها معمولاً شرکت‌های تولید کننده را پوشش می‌دهد. نوآوری و خلاقیت در تولید موجب افزایش رضایت‌مندی مشتریان و وفاداری آن‌ها به برند شما می‌شود. شرکت‌ها و سازمان‌های تولیدی می‌بایست تمام فعالیت‌هایی که در مراحل تولید هستند، مورد بررسی قرار داد.
  • حل مسئله: فعالیت های کلیدی از این نوع، شامل ارائه راهکارهای جدید برای مسائل خاص هر مشتری به صورت مجزا است. بررسی بازار و دغدغه های مشتریان در این دسته بندی بسیار حائز اهمیت است. با این روش می توانید انتظار مشتریان را از ارائه ارزش پیشنهادی برآورده کنید. عملیات غالب شرکت های مشاوره ای، بیمارستان ها و سایر سازمان های خدماتی معمولاً فعالیت های حل مسئله می باشد. این مدل های کسب و کار نیاز به فعالیت هایی از قبیل مدیریت دانش و آموزش مستمر دارند.
  • پلتفرم / شبکه: فعالیت های مرتبط با مدیریت پلتفرم یا شبکه، قالب فعالیت های کلیدی مدل های کسب و کاری را تشکیل می دهند که در طراحی آن ها از یک پلتفرم به عنوان منبع کلیدی استفاده شده است. شبکه ها، پلتفرم های ارائه تطبیق، نرم افزار و حتی برندها می توانند به عنوان پلتفرم استفاده شوند.
نظرات کاربران

برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید و یا در سایت ثبت‌نام کنید.