معرفی دانشگاه فرهنگیان

معرفی دانشگاه ، ، کنکور تجربی ، معرفی دانشگاه فرهنگیان

🔴معرفی کلی دانشگاه

تربیت دبیر و معلم ، تنها مختص به بعداز انقلاب و چند سال اخیر نیست، بلکه پیش از انقلاب نیز ما مراکزی را برای این امر با عناوین مختلف داشته ایم، اسامی مانند دارالمعلمین، دارالفنون، دانشسرای سپاه دانش و... مراکزی بوده اند به تربیت این نیرو ها می پرداختند. پس از پیروزی انقلاب اسلامی همچنان فعالیت ها ادامه پیدا کرد و درسال 91_90 دانشگاه فرهنگیان که قبلا با نام تربیت معلم دایر بود تأسیس شد.

دانشگاه فرهنگیان دارای 78022 دانشجو، 856 هیأت علمی، 98 پردیس، 52388 مهارت آموز می باشد.

 

🔴دانشکده ها و رشته های تحصیلی

سازمان مرکزی دانشگاه ها فرهنگیان در تهران مستقر است و ما بقی پردیس ها در سایر شهر ها و شهرستان ها قرار دارند که هر کدام از این پردیس ها در استان خود با مجموعه ی دیگری از پردیس های فرهنگیان تابعه یک مدیریت در استان هستند. پردیس های دانشگاه فرهنگیان عموما مجهز به خوابگاه ، سلف غذاخوری و سالن های ورزشی هستند.

🔴پردیس های دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان دارای 98 پردیس در شهر ها و استان های مختلف است. به دلیل تعدد پردیس ها در این قسمت به معرفی پردیس های استان تهران می پردازیم.

پردیس نسیبه تهران(خواهران)

این پردیس دارای دو مرکز تابعه می باشد. مرکز آموزش عالی شرافت و مرکز آموزش عالی شهید باهنر تابعه پردیس نسیبه تهران هستند که در مناطق دیگری از شهر تهران مستقر اند.

رشته های پردیس نسیبه شامل: ابتدائی، معارف اسلامی، تربیت بدنی،مطالعات اجتماعی(تاریخ،جغرافیا)، مشاوره و آموزش کودکان استثنائی، زبان و ادبیات فارسی می باشد.

رشته های مرکز آموزش عالی شهید باهنر شامل: ریاضی، فیزیک، زیست، شیمی می باشد.

رشته های مرکز آموزش عالی شرافت شامل: زبان و ادبیات فارسی، زبان عربی، زبان و ادبیات انگلیسی، تاریخ، جغرافیا و علوم اجتماعی می باشد.

آدرس پردیس نسیبه تهران

شهرک ژاندارمری، بلوار مرزداران، زیر پل یادگار امام کوچه نسیبه

آدرس مرکز آموزش عالی شرافت

خیابان انقلاب، بین چهارراه ولیعصر و پل کالج، کوچه شهید سعید، پلاک 17

آدرس مرکز آموزش عالی شهید باهنر

خیابان حافظ، جنب تالار فرهنگ

پردیس شهید چمران (برادران)

اولین پردیسی که موفق به اخذ مجوز برای جذب دانشجوی ارشد رشته الهیات گرایش علوم قرآن و حدیث می باشد، این پردیس شامل سه مجموعه دانشگاهی مشتمل بر یک واحد اصلی و دو مرکز تابعه می باشد.

مراکز آموزش عالی شهدای مکه و شهید بهشتی تابعه پردیس شهید چمران می باشند.

رشته های پردیس شهید چمران شامل: تربیت بدنی، علوم تربیتی(آموزش ابتدایی، آموزش کودکان استثتائی، مدیریت آموزشی، امور تربیتی) مشاوره و راهنمایی و علوم قرآن حدیث می باشد.

رشته های مرکز شهید بهشتی شامل: ریاضی، فیزیک، زیست، شیمی می باشد.

رشته های مرکز شهدای مکه شامل: دبیری زبان و ادبیات فارسی، زبان و ادبیات عربی، زبان انگلیسی، تاریخ، جغرافیا و علوم اجتماعی می باشد.

آدرس پردیس شهید چمران

تهران_ حکیمیه_ انتهای بلوار بهار

آدرس مرکز آموزش عالی شهید بهشتی

تهران_ بزرگراه بعثت، جنب ترمینال جنوب_ خیابان شهید بخارایی شمالی_  روبه روی مسجد قدس

آدرس مرکز آموزش عالی شهدای مکه

تهران_ خیابان شریعتی_ انتهای خیابان معلم

پردیس شهید مفتح شهر ری(برادران)

این پردیس فعالیت خود را از سال 1354 با عنوان دانشسرای راهنمای تحصیلی شروع کرد و چهار سال  بعد به مکان کنونی انتقال پیدا کرد و از سال 1360 با عنوان تربیت معلم شهید مفتح به تربیت نیروی متخصص آموزش و پرورش پرداخت. در حال حاضر نیز یکی از پردیس های دانشگاه فرهنگیان می باشد.

رشته های پردیس شهید مفتح شهر ری شامل: آموزش ابتدایی، مشاوه و راهنمایی، زبان و ادبیات فارسی، زبان عربی، الهیات، زبان و ادبیات انگلیسی می باشد.

آدرس پردیس شهید مفتح شهرری

شهرری_ میدان معلم_ خیابان میثم شمالی_ روبه روی شهرداری ناحیه 5

پردیس زینبیه (خواهران)

مرکز آموزش عالی عترت واوان خواهران نیز تابعه پردیس زینبیه پیشوا می باشد.

رشته های این پردیس شامل: آموزش ابتدایی، الهیات، مشاوره و راهنمایی، زبان و ادبیات فارسی، زبان عربی می باشد.

آدرس پردیس زینیبه

تهران_ پیشوا ورامین_ خیابان امام خمینی_ خیابان کارگر

آدرس مرکز آموزش عالی عترت واوان

تهران_ اسلامشهر_ شهرک واوان_ بلوار شهید منتظری_ خیابان شهید رجایی

 

🔴رتبه ی دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان با 12490 مقاله ،2 ژورنال و 42 کنفرانس در جایگاه 21 در میان دانشگاه های ایران قرار دارد.

 

همانطور که می دانیم دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی کمک هزینه ی تحصیلی دریافت می کنند، حکم کارگزینی آموزش و پرورش برای دانشجو معلمان در سال تحصیلی 1400 مبلغ 000/500/3 تومان می باشد که هر سال با توجه به تنظیم بودجه و حداقل حقوق برای معلمان این مبلغ افزایش می یابد، 20 درصد این مبلغ از کسورات دانشگاه من باب هزینه غذا و خوابگاه می باشد و در ایام کرونا صرف زیر ساخت های مجازی دانشگاه می شود.

9 درصد از این مبلغ به دلیل صندوق بازنشستگی سهم کارمند از هزینه کمک تحصیلی کسر خواهد شد و همچنین 2 درصد بابت بیمه ی خدمات درمانی دانشجو از حقوق کم خواهد شد.

یکی از وجه تمایز های دانشگاه فرهنگیان با دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی عدم کسر 20 درصد حقوق از دانشجویان و دانشگاه شهید رجایی می باشد.

همچنین پردیس های دختران وپسران و برگزاری کلاس ها در دانشگاه فرهنگیان بصورت مجزا می باشد اما در دانشگاه شهید رجایی هر دو دسته در یک کلاس حاضر خواهند شد.

 

 

نظرات کاربران

برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید و یا در سایت ثبت‌نام کنید.