با دوره‌ی مشاور خودت باش، از تمام محتوای مشاوره‌ای تحصیلی بی‌نیاز شوید

 

مأموریت هلدینگ

دکتر نکوئی رتبه‌ی 24 کنکور سراسری و دانش‌آموخته دندان‌پزشکی در دانشگاه تهران، با سابقه‌ی 25 ساله در زمینه‌ی مشاوره‌ی تحصیلی، تأسیس و مدیریت ده‌ها موسسه، آموزشگاه، دبیرستان، مرکز مشاوره و تعلیم دانش‌آموزان و آماده کردن آن‌ها برای ورود به دانشگاه، تصمیم گرفتند تجربیات زیسته و آموخته‌های خود را در قالب دوره‌ی خود‌آموز مشاور خودت باش در اختیار دانش‌آموزان قرار دهند تا در هر جای ایران که هستند بتوانند از تجربیات و تعلیمات ایشان استفاده کنند.

هدف و چشم‌انداز مجموعه از برگزاری و تدریس این دوره، اعتلا و پیشرفت دانش‌آموزان است. تا با هزینه ای کمتر و صرف زمان بهینه بتوانند مشکلات خود را در سال‌های تحصیل و مخصوصاً در سال مهم و سرنوشت‌ساز کنکور کمتر کنند. با توجه به تغییرات این دوره کاملا متناسب با نیازهای

 طراحی و در بستر وبسایت دکتر نکوئی ارائه می‌شود.Zنسل

محتوای دوره مشاور خودت باش چیست؟

این دوره شامل 7 فصل اصلی است که به این فصل ها اصطلاحاً 7 خوان می‌گوییم.

از مزیت‌های مهم این دوره این است که هر مفهوم کاملا اصولی تدریس می‌شود یعنی ابتدا چرایی، اهمیت و نیاز دانش‌آموز بیان می‌شود. سپس به سراغ چگونگی و روش‌های مختلف انجام آن می‌رود. این دوره جامع است و هر دانش‌آموز با گذراندن و اجرای این دوره از هر آموزش مشاوره‌ای دیگری در سال تحصیل بی نیاز می‌شود.

از دیگر مزایای مهم این دوره می‌توان به پله پله بودن آموزش‌ها و رعایت تقدم و تأخر هر قسمت اشاره کرد. یعنی دانش‌آموز در نقطه صفر در نظر گرفته شده و ابتدا به او ملزومات و شرایط اولیه‌ی مطالعه‌ی درست آموزش داده می‌شود سپس به مراحل مهم‌تر مثل مرور، خلاصه‌نویسی،  روش‌های تست زنی،  جمع‌بندی و آزمون دادن می‌رسد. و تا زمانی که دانش‌آموز یک خوان را تمام نکند پیشنهاد مشاهده‌ی خوان بعدی به او داده نمی‌شود. یعنی ابتدا باید بر پیش‌نیازها تسلط پیدا کند تا به مراحل اصلی و مهم‌تر برسد.‎

خوان اول: مفاهیم و تعاریف اولیّه

شامل مفاهیم مشاوره و پیش نیازهای اولیّه است و ذهن دانش‌آموز را برای گرفتن مطالب آتی گرم می‌کند و پذیرش مطلب را برای ذهن وی بالاتر می‌برد.

خوان دوم: روش مطالعه

 به طور کامل و مفصل در 26 قسمت به توضیح و تفهیم روش مطالعه می‌پردازد.

دکتر نکوئی مطالعه صحیح و موثر را در این خوان آموزش می‌دهند. دیدن قسمت‌های این خوان باعث می‌شود بسیاری از باورهای اشتباه دانش‌آموزان در رابطه با درس خواندن و مطالعه از بین برود و داده‌های صحیح جای آن‌ها را بگیرد.

این فصل با توضیح کامل محل و زمان درس خواندن آغاز می‌شود و در ادامه چگونگی مطالعه، انواع روش های مطالعه، روش ها و اصول مرور دروس، جمع بندی و روش مطالعه صحیح هر درس توضیح داده می‌شود. در آخر هم آقای دکتر چند کلام در رابطه با آینده آموزش با دانش‌آموزان سخن می‌گویند.

روش تست و تمرین در این دوره کامل آموزش داده شده است

خوان سوم: روش برنامه‌ریزی

درباره‌‌ روش صحیح برنامه‌ریزی است. این خوان 25 قسمت دارد و نکات بسیار مهم و ضروری در رابطه با برنامه‌ریزی را در بر می‌گیرد.

در ابتدا چرایی و اهمیت برنامه‌ریزی که اصل مهمی در موفقیت است توضیح داده می‌شود. همانطور که می‌دانیم اولین گام برنامه‌ریزی هدف‌گذاری است و انواع روش‌های هدف‌گذاری و چگونگی آن، همینطور لزوم خودشناسی در هدف گذاری در این دوره آمده است و پس از این قسمت‌ها در 4 گام چگونگی یک برنامه‌ریزی موفق آموزش داده می‌شود و در پایان از جمع‌بندی و اهمیت آن و روش‌های مختلف جمع بندی مثل جمع بندی املت قارچ و جمع‌بندی زیگوراتی صحبت می‌شود.

خوان چهارم: روش تست و تمرین

کنکور هم مثل همه‌ی آزمون‌های مهم دنیا تستی است. پس لازم بود تا در دوره‌ی مشاور خودت باش یک خوان را به آن اختصاص دهیم. در این خوان به طور مفصل و کامل تعریف تست، روش‌ها و تکنیک‌های تست زنی، انواع تست‌ها از نظر محتوا و انواع تکنیک‌های مدیریت زمان در تست‌زنی تدریس می‌شود. در ادامه، به دلیل اهمیت نمرات نهایی و امتحانات تشریحی، ویدئوهای مربوط به تمرین تشریحی نیز به این خوان اضافه خواهد‌شد تا دانش آموزان را بتوانند در امتحانات نمرات خوبی را کسب کنند. همانطور که اشاره شد بستر ارائه دوره وبسایت دکتر نکوئی می‌باشد و کسانی که دوره را خریداری کنند تا آخر سال تحصیلی به تمامی به‌روزرسانی‌های دوره دسترسی دارند و می‌توانند به صورت رایگان در وبینارهای سه‌شنبه‌ها با دکتر نکوئی که دوبار در هر ماه برگزار می‌شود شرکت کنند.

خوان پنجم: روش آزمون دادن

فرایند آزمون به دانش‌آموز کمک می‌کند دانش خود را ارزیابی کند که آیا تلاشش نتیجه مورد نظر را دارد یا خیر؟ از این رو در این خوان کارهای مهمی که قبل و بعد از آزمون انجام آن‌ها ضروری است و مدیریت فرآیند آزمون دادن نیز بررسی شده‌است.

خوان ششم: سبک زندگی

از جمله سرفصل‌هایی است که این دوره را متمایز کرده. این خوان سبک زندگی صحیح یک محصل را درخود جای داده. سبک زندگی شامل رژیم غذایی، خواب، مدیریت استرس و استراحت یک محصل می‌باشد و از جمله مواردی است که دانش‌آموزان معمولاً توجهی به آن ندارند.

خوان هفتم: پای صحبت رتبه‌های برتر

در این خوان، دانش‌آموزان پای صحبت رتبه برترها می‌نشینند. کسانی که این مسیر را همراه با دکتر نکویی طی کردند و به موفقیت رسیدند، داستان و تجربیات‌‌شان را نقل می‌کنند.  

 

 

دوره‌های پیشنهادی